Teljes testmasszázs köpölyözéssel


Kis üvegharangokkal masszírozunk, kilazíthatjuk az izmokat, eldolgozhatunk velük mélyebb, kézzel csak nehezen kimasszírozható izom-letapadásokat, csomókat. A köpölyözés során vákuum keletkezik, melynek hatására a kezelt területen a kapilláris erek kitágulnak, fokozott vérbőség alakul ki az adott területen; javul a bőr, az izom, és a kezelt területhez tartozó belső szervek vérellátása, keringése, anyagcseréje. Ez úgy történik, hogy a test távolabbi pontjairól a köpölyözés területére áramlik a vér.
A gyógyító köpölykezelés az alábbi problémáknál javasolt:
– Nyakfájás, fejfájás, migrén
– Hátfájás, köteges, csomós hátizmok
– Váll, csípő, és derékfájás esetén,
– Gerincsérv
– Magas vérnyomás, alacsony vérnyomás, szédülés, fülzúgás/csengés
– Krónikus felső légúti fertőzések
– Asztma, makacs köhögés, légzésproblémák
– Emésztési- és gyomorpanaszok (székrekedés, puffadás)
– Hasi görcsök, menstruációs zavarok
- Beszűkült mozgástartomány miatt
– Cellulitisz- terápia, fogyókúra esetén
Köpölykezelések fajtái:
– Általános száraz köpöly: Kínában betegségek megelőzésére alkalmazzák. A száraz bőrfelületre helyezik az üvegbúrákat, és maximum 15 percig hagyják rajta, hogy ne maradjanak foltok a kezelés után.
– Csúsztatós köpöly: Ezzel a változattal a nagyobb bőrfelületeket lehet kezelni. A bekrémezett bőrre nagyobb méretű köpölycsészét helyezünk, majd azt a meridián irányával megegyezően húzzuk.
A szívó hatás miatt a bőr kipirosodik, a kötőszövet érzékenysége miatt kicsit fájhat is a kezelés. Izomfájdalmak, reumatikus betegségek enyhítésére alkalmazzuk.